YouTube Hazır Oyunlar (Playables)

YouTube Hazır Oyunlar (Playables) Sunuldu

Last Updated: Haziran 5, 2024By Tags: , ,

YouTube geçen yıldan beri test ettiği oyun özelliği Hazır Oyunlar (Playables)’ı tüm kullanıcıların erişimine açtı. Böylece kullanıcılar oyunları indirmeden aynı oynanabilir reklamlarda olduğu gibi doğrudan YouTube web sürümünden yada uygulamasından oynayabilecek.

Netflix ve Instagram’ın oyunlara yönelik yeni çalışmalar başlattığını görmüştük. YouTube’da bu şirketler arasında ve bu özelliği geçtiğimiz yıl test etmeye başlamıştı ve belli bölgelerde Premium abonelere sunulmuştu.

Artık YouTube’un Hazır Oyunlar (Playables) adını verdiği oyun oynama özelliği bütün kullanıcıların erişimine sunmaya başladı. Oyunları ücretli yada ücretsiz olsun, indirmeden YouTube üzerinden rahatça oynayabileceksiniz. 

YouTube sunulan oyunların sayısının gün geçtikçe artacağını söylüyor, biz yazıyı yayına hazırlarken toplam oyun sayısını saydık. Toplam 87 oyun bulunmakta. Yeni özelliğin dünyadaki bütün kullanıcılara ulaşması birkaç ay sürebilir. Hazır Oyunlar (Playables) hem İOS hem de Android işletim sistemlerinden erişilebilir olacak.

YouTube Hazır Oyunlar (Playables) ile oyunlardaki ilerlemenizi kaydetme ve yüksek skor takip etme gibi seçenekler yer alacak. Oyunları arkadaşlarınızla kolayca paylaş bileceksiniz. 

YouTube’da Hazır Oyunlar (Playables) ile oyun nasıl oynanır?

  1. YouTube uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.
  2. Uygulamada sol üstte yer alan “Keşfet” butonuna tıklayın. 
  3. Hazır Oyunlar (Playables) bölümüne basın ve oyunlara ulaşın.

Kaynak

Oyunlar hakkında daha fazlası…