Netflix eski Apple TV’lerde çalışmayı durduracak

Last Updated: Haziran 5, 2024By Tags: ,

Netflix eski Apple TV’lerde çalışmayı durduracak, on yıldan uzun bir süre önce çıkan ikinci ve üçüncü nesil Apple TV’lerde artık kullanılamayacağını söylüyor.

Şirket, müşterilerine gönderdiği bir e-postada bu hamlenin “mümkün olan en iyi Netflix deneyimini sürdürmek” amacıyla yapıldığını belirtti. AppleInsider ve MacRumors‘un haberine göre, değişikliğin 31 Temmuz’dan sonra gerçekleşmesi bekleniyor. Netflix ayrıca destek sayfasını da haberle birlikte güncelledi.

Apple TV’lerin ilk üç nesli, bir ürünün satışını durdurduktan yedi yıl sonra donanım için hizmeti kesen Apple tarafından zaten “eski” olarak kabul ediliyor.

Netflix, 2019’da eskiyen Samsung ve Vizio akıllı TV’ler ve birinci nesil Roku kutuları da dahil olmak üzere diğer eski cihazlara desteğini durdurdu. Bunun nedeni Netflix’in Windows Media DRM’den Microsoft’un PlayReady DRM’sine geçmesiydi.

Netflix, ikinci ve üçüncü nesil Apple TV’ler için desteğini neden şimdi sonlandırma kararı aldığına dair sorusuna hemen yanıt vermedi. Ancak her iki nesil de o kadar eski ki Apple’ın App Store’una sahip değiller.

Teknoloji hakkında daha fazlası…

you might also like